Dziś jest: środa, 14-04-2021
Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana

JUBILEUSZ SZKOŁY

Jubileusz 20 – lecia Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia

w Leśnicy   -  podsumowanie

 

W roku 2013 minęło 20 lat od założenia Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Leśnicy. Z tej okazji, w dniach 05-06 października odbyły się  koncerty jubileuszowe w auli Domu Pielgrzyma w Górze św. Anny. Spotkanie wypełnione było historią i muzyką w wykonaniu absolwentów i uczniów szkoły. Podczas poczęstunku można było powspominać ze wzruszeniem dawne czasy.  Nie zabrakło też gratulacji i życzeń od zaproszonych gości. Uroczystość Jubileuszowa była okazją do spotkań, wielu wspomnień i uśmiechu.


W tym roku Publiczna Szkoła Muzyczna i stopnia w Leśnicy  obchodziła jubileusz 20 - lecia działalności edukacyjnej i artystycznej. Z tej okazji, w sobotę, 05 października  odbył się uroczysty, urodzinowy koncert z udziałem wielu znamienitych gości, byłych i obecnych nauczycieli, a przede wszystkim absolwentów PSM w Leśnicy. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili m.in.: wicewojewoda opolski – Pan Antoni Jastrzembski, z ramienia Centrum Edukacji Artystycznej –Pani Agnieszka Niewiadomska, starszy wizytator CEA w Opolu oraz  Pani Barbara Pietrakowska – Ołdak, starszy wizytator CEA w Opolu, Pan Waldemar Olszewski – Dyrektor Naczelny Filharmonii Opolskiej,  Pan Łukasz Jastrzembski – burmistrz Leśnicy, Pani Gizela Szendzielorz – dyrektor Leśnickiego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Leśnicy, Pani Agnieszka Nowak – kierownik Gminnego Zarządu Oświaty w Leśnicy, przedstawiciele władz naszego regionu, a także dyrektorzy okolicznych szkół, nie tylko muzycznych.


Pierwszym  punktem obchodów była „historyczno - muzyczna wędrówka", będąca niejako podsumowaniem 20 - letniej działalności szkoły. Ten multimedialny pokaz wzbogacony został o występy absolwentów szkoły - znakomitych młodych muzyków grających m.in.: na fortepianie, skrzypcach, akordeonie, klarnecie i saksofonie.

Następnie zaprezentowali się  absolwenci naszej szkoły, dostarczając nam wielu wzruszeń. Wystąpili: Maria Prudło, Sonia Maczurek,  Lennard Czakaj, Mateusz Dudek, Paweł Hadasik, Rafał Piechotta oraz zespół wokalny prowadzony przez Panią Leokadię Jelito. Zaprezentowali  się też: Jazz Combo, grupa prowadzona przez Pana Łukasza Knapika, z występem wokalnym Angeliki Kurelowskiej. Angelika wystąpiła też z big bandem szkoły, prowadzonym przez Pana Rolanda Mocigembę. Zagrał też zespół „What the Funk!?”, złożony z absolwentów szkoły, prowadzony przez Pana Wojciecha Wojdyłę. Nie zabrakło również największej formacji, czyli Młodzieżowej Orkiestry Dętej Leśnica, pod dyr. Pana Klaudiusza Lisonia, która zachwyciła publiczność.

Tego wieczoru nie obyło się także bez kwiatów, drobnych upominków i życzeń od przedstawicieli władz i zaproszonych gości. Pod adresem szkoły skierowanych zostało wiele miłych słów i wyrazów uznania za twórczą edukację artystyczną młodych pokoleń.

Kolejny dzień jubileuszu, 06.10.2013 roku upłynął w bardzo rodzinnej atmosferze. Rozpoczął się pięknym koncertem organowym, w wykonaniu Marcina Klicha – absolwenta leśnickiej szkoły -  w Górze św. Anny, gdzie w Bazylice została sprawowana msza św. w intencji całej społeczności leśnickiej szkoły muzycznej.

Po mszy świętej zaproszeni goście, rodzice oraz wszyscy sympatycy szkoły udali się do Domu Pielgrzyma, gdzie wysłuchali koncertu, przygotowanego przez uczniów szkoły.

Obchodzony w tym roku jubileusz był doskonałą okazją do tego, by wyróżnić osoby, które tworzyły i tworzą placówkę. Powstał folder okolicznościowy, który prezentuje naszą szkołę  oraz upamiętnia  najważniejsze wydarzenia z ostatnich dwudziestu lat. Folder taki można nabyć w sekretariacie szkoły.

Dwudziestolecie placówki uczczone zostało również zakupem fortepianu koncertowego, który znacznie wzbogacił wyposażenie  szkoły. Do realizacji tego pomysłu przyczynili się przede wszystkim rodzice uczniów PSM I stopnia w Leśnicy, przy współudziale gminy Leśnica oraz licznych sponsorów. Ta inwestycja daje możliwość  prezentacji muzycznych na instrumencie wysokiej klasy, a także organizowanie w szkole koncertów najwybitniejszych pianistów oraz zespołów z towarzyszeniem fortepianu.

Dziękujemy wszystkim Gościom, którzy przyjęli zaproszenie.  

Dziękujemy za wsparcie, dziękujemy za pamięć o Publicznej Szkole Muzycznej I stopnia w Leśnicy.

 

HISTORIA MUZYKĄ PISANA...

W dniach 05 – 06 października  2013 roku obchodzić będziemy dwudziestolecie działalności naszej szkoły.

Do udziału zapraszamy wszystkich absolwentów PSM I stopnia w Leśnicy, emerytowanych i obecnych pracowników, uczniów i przyjaciół szkoły.

Będzie to okazją do podsumowania historii placówki oraz sukcesów jej uczniów i nauczycieli, a także do podjęcia działań,  związanych z dalszym rozwojem Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Leśnicy.

 

 

PROGRAM UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZU 20-LECIA SZKOŁY MUZYCZNEJ W LEŚNICY

 

05.10.2013  (sobota)

  • część oficjalna                                                                                                                                                                             
  • ok. 16:30 koncert w wykonaniu absolwentów leśnickiej szkoły muzycznej, kontynuujących naukę w szkołach muzycznych wyższego stopnia
  • ok. 17:30 występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Leśnica i big bandu PSM I stopnia w Leśnicy

 

06.10.2013 (niedziela)

  • 13:30 koncert organowy w Bazylice na Górze św. Anny w wykonaniu Marcina Klicha – absolwenta szkoły muzycznej w Leśnicy
  • 14:15 uroczysta msza św. w intencji całej społeczności szkolnej leśnickiej szkoły muzycznej, po mszy przemarsz z orkiestrą do Domu Pielgrzyma
  • ok. 16:00 koncert w wykonaniu uczniów leśnickiej szkoły muzycznej, orkiestry i big bandu

 

Z A P R A S Z A M Y